Satranç

Marmaris İndigo 11. Geleneksel Atatürk ve Cumhuriyet Kupası


11. Atatürk ve Cumhuriyet Kupası'nın UKD Değişimleri Açıklandı!

Pazar, 16 Kasım 2014

8-9 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen Marmaris İndigo 11. Geleneksel Atatürk ve Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası’nın performans puanları ve UKD değişimleri açıklandı.

UKD değişimleri


Cumhuriyet Kupası Sahiplerini Buldu!

Pazartesi, 10 Kasım 2014

İndigo Satranç ve Mental Aritmetik Merkezi’nin bu yıl 11.sini gerçekleştirdiği Atatürk ve Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası 9 Kasım 2014 Pazar günü düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Cumhuriyet Bayramımıza ve Cumhuriyetimizin 91. yılına yakışır bir coşkuyla başlayıp sona eren turnuvada dereceye giren sporcular kupa ve madalya ile ödüllendirildiler. Gerçekleşen turnuva sonunda A Kategorisinde Kerem Aktaş , B Kategorisinde Doğaç Fevzi Maden, C Kategorisinde Ceylin Tikveşli, D Kategorisinde ise Çağan Bulut birinci oldu.
E Kategorisinde yarışan tüm sporcular sıralama yapılmaksızın madalya ile ödüllendirildi.


Cumhuriyet Kupası Yer Değişikliği

Salı, 4 Kasım 2014

Green Nature Diamond Otel’de yapılması planlanan Atatürk ve Cumhuriyet Kupası aynı tarih ve programla Martı Resort Otel’de gerçekleştirilecektir.


Sezonun ilk ELO turnuvası “Atatürk Kupası” başlıyor!

Perşembe, 16 Ekim 2014

11.Marmaris Geleneksel Atatürk ve Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası 8-9 Kasım 2014 tarihlerinde Marmaris Martı Resort Otel’de gerçekleştirilecek. İlimizin en prestijli turnuvalarından olan şampiyonada dereceye girenler kupa ile ödüllendirilecek.

Marmaris İndigo Satranç ve Mental Aritmetik Merkezi’nin gerçekleştireceği bu anlamlı yarışmada her yaş ve seviyedeki satranç severler düşünülerek oluşturulmuş 6 kategori yer alacak. Yarışmada sadece turnuvada yer alan sporcuların anne ve babalarının katılabileceği yeni bir kategori de oluşturulmuştur.

Kayıt için son başvuru tarihi A grubu için 6 Kasım, diğer gruplar için 7 Kasım 2014 saat 20.00’dir.

Yarışma herkese açıktır.
Katılım ücreti 30 TL’dir. ( E grubu 20TL )

Kategoriler

  • Kategori A: ELO Puanı 2200’ün altında olmak koşuluyla, ELO ya da UKD puanlarından herhangi biri 1400 ve üzeri olan sporcular.
  • Kategori B: ELO ve UKD puanları 1400 ün altında olan ya da puanı olmayan sporcular. Yaş sınırlaması yok.
  • Kategori C: Herhangi bir ELO ya da UKD puanına sahip 2005 ve sonrası doğumlu sporcular.
  • Kategori D: Herhangi bir ELO ya da UKD puanına sahip olmayan 2005 ve sonrası doğumlu sporcular.
  • Kategori E: 2008 ve 2007 doğumlu sporcular. Bu grupta sıralama yapılmayacak, sonuçlar UKD hesaplamalarında kullanılmayacaktır.
  • Kategori F: Turnuvada yarışan sporcuların anne ve babaları. Tüm kategorilerde sporcular isterlerse durumlarına uygun diğer gruplarda da oynayabilirler. Sporcuların kayıt sırasında tercihlerini belirtmeleri gerekir.


Sponsorlar